Cutera

Terapia problemu

O Terapii

Laserowe leczenie naczyniaków, poszerzonych naczynek i żylaków ze względu na głęboką penetrację w tkanki i zdolność obkurczania oraz koagulacji średnich i dużych naczyń oraz zmian naczyniowych z większym przepływem krwi od lat opiera się na wykorzystaniu lasera Nd:Yag 1064nm. LASER CUTERA® Excel V+ jest udoskonaloną generacją znanego i powszechnie stosowanego lasera długofalowego Nd:Yag 1064nm.

Więcej o terapii
O Terapii

O Terapii

czym są naczyniaki?

Naczyniak to łagodny nowotwór pochodzenia naczyniowego.

Naczyniaki w przeciwieństwie do malformacji naczyniowych nie są obecne przy urodzeniu i powstają w pierwszych tygodniach życia jako niewielka czerwona zmiana guzkowata, którą cechuje początkowo nasilony wzrost (niezależny od wzrostu masy ciała) wynikający z proliferacji komórek śródbłonka naczyń, a następnie tendencja do samoistnego zanikania – faza inwolucji.

W fazie aktywnego wzrostu naczyniaki mogą dawać objawy bólowe czy też krwawić. W zależności od miejsca występowania mogą także zaburzać prawidłowy rozwój narządów, ich najczęstsza lokalizacja to skóra, błony śluzowe jamy ustnej, mięśnie szkieletowe, oczy, wątroba oraz mózg. W większej liczbie przypadków pojawiają się u dziewczynek oraz wcześniaków.

O Terapii - Usuwanie naczyniaków

O Terapii

leczenie NACZYNIAKów

Większość zmian zanika samoistnie, jednak aby przyspieszyć ten proces stosuje się kompresoterapię (ucisk), metody kriochirurgiczne, chirurgiczne,chemioterapię lub terapię laserową.

W przypadkach rozległych i zlokalizowanych głęboko naczyniakow stosowano również kortykosteroidy czy interferon, od których ze względu na możliwość wystąpienia poważnych skutków neuro i hematotoksycznych odchodzi się na rzecz propranololu i tymolu.

Leczenie tymi substancjami daje obiecujące wyniki, jest to jednak terapia wymagająca ścisłej kontroli lekarskiej i dodatkowych badań ze strony kardiologicznej oraz hematologicznej, a w miejscu leczenia zmiany skórnej pozostawiają ślad w postaci przebarwień, teleangiektazji czy blizn. Tak więc zarezerwowana jest dla zmian, które mogą spowodować zaburzenia w funkcjonowaniu i prawidłowej pracy kluczowych narządów, a nie tych stanowiących tylko defekt estetyczny.

O Terapii - Usuwanie naczyniaków

O Terapii

zalecane dermokosmetyki

Podczas konsultacji lekarskiej, poprzedzającej zabieg, specjalista zaleca indywidualnie dobrane dermokosmetyki. 

Nabędziesz je również online: www.skinexpert.pl

O Terapii - Usuwanie naczyniaków

O TerapiiPodanie

Dlaczego Cutera® Excel V?

Laser CUTERA Excel V+ dzięki swojej mocy i precyzji pozwala na sprawne i bezpieczne usuwanie nawet najbardziej wymagających zmian naczyniowych i pigmentacyjnych oraz wykonywanie szeregu zabiegów rewitalizujących i odmładzających.

Dzięki zastosowaniu wysokoenergetycznej wiązki lasera o dwóch długościach fali oraz klinicznie udowodnionej preferencyjnej przenikalności do chromoforów brązowych i czerwonych, a także drobnych linii i zmarszczek – melaniny, oksyhemoglobiny i wody, jego skuteczność jest nieporównywalnie wyższa od innych urządzeń tego typu. Nie ma przy tym znaczenia jak duży lub trudnodostępny jest obszar leczenia - uniwersalność zapewniają trzy dostępne końcówki, pozwalające na wygodne, szybkie i precyzyjne przeprowadzanie efektywnej terapii.

O Terapii - Usuwanie naczyniaków

TERAZ NOWE NIŻSZE CENY DO 30% OFF

Zobacz aktualny cennik Zamknij